Blog
A kineziológia alapjai
A kineziológia a leggyorsabban növekvő természetgyógyászati rendszer, a huszadik század találmánya és egyre újabb területeket hódít meg. Magyarországon a természetgyógyászathoz tartozó hivatalos szakma. A kineziológusi szakképesítés megszerzéséhez természetgyógyászati, egészségügyi és kineziológiai vizsgák szükségesek. A kineziológia elsajátítása éppen ezért nem csak a „segítő foglalkozásúak” – orvosok, pszichológusok, természetgyógyászok – számára hasznos. Mindannyian kiegyensúlyozottabb, sikeresebb és minden területen egészségesebb élethez segíthetjük saját magunkat és a környezetünkben élőket, ha a tanfolyamokon megismerjük, és alkalmazzuk ezt a különleges módszert.
A kineziológia egy holisztikus terápia: nem a tüneteket kezeli, hanem az egész személyt. Nem csak a testtel dolgozik, hanem az elmével, az érzelmekkel és a lélekkel is foglalkozik. Mivel a kineziológiai eljárás során változás történik a bennünk működő energiaminták, az agyunkban és a sejtjeinkben tárolt információk szerkezetében, ezért képessé válunk arra, hogy az eddig bennünk rögzült és automatikusan lefuttatott „programozások” ismételgetése helyett, berögzültségeinket, ösztönös reakcióinkat felülírva, új élettapasztalatokat teremtsünk meg.
A kineziológiai izomtesztelés egy amerikai csontkovács (kiropraktikus), dr. George Goodheart nevéhez is köthető. Goodheart izomteszteléssel kezdte ellenőrizni munkája hatékonyságát. Paciensei izmait tesztelte végig kezelés előtt és után, amiből értékes következtetéseket vont le arra nézve, milyen hatása volt gyógyításának, de arra is késztette, hogy tovább tanulmányozza az izomgörcsöket. George Goodheart rájött, hogy bizonyos izmok mindössze egyetlen reflexre reagálnak, de a neurovaszkuláris pontok többsége nem csak egy izomra van hatással. Munkája során Goodheart úgy találta, hogy ezeknek a pontoknak a fogásával javíthatja az izomválaszt, és az izomteszt segítségével a javulás mértékét is meghatározhatja.
Testünk egyetlen egység, amelyben minden mindenre hat, olyan egész, amelynek különböző részei, rendszerei és funkciói mind hatással vannak egymásra. Bármit is teszünk – eszünk, gondolkodunk, járunk vagy elesünk -, annak hatása van az egész testre, és ezt a test nem felejti el. Sok mindent tehetünk, amivel felboríthatjuk testünk egyensúlyát. A test gyakorta küld figyelmeztető jeleket, hogy valami nincs rendjén. Kisebb-nagyobb fájdalmak, emésztési zavarok, általános fáradtság, feszültség, az összpontosítás hiánya, sírhatnék minden nyilvánvaló ok nélkül és így tovább. De sajnos nem mindig hallgatunk ezekre a jelekre, és gyakran tétlenül várjuk, hogy testünk csakugyan megbetegedjen.
A test elraktározza életünk traumáit, minden egyes izomban ott rejlik a története. Az izmok a test kommunikációs rendszerének részei, az üzenetek innen a gerinccsatornába, majd az agyba futnak. Az agy az impulzusokat értelmezi, feldolgozza, és választ küld, amely alapján az izmok cselekednek. Mindez hihetetlenül rövid idő alatt történik. Testünkben ez a kölcsönös kommunikáció szakadatlanul zajlik, amikor az izomválaszokra figyelünk, valójában erre a neurológiai rendszerre kapcsolódunk rá.
A kineziológia mindenki számára hasznos lehet, hiszen felfedi az egyén igényeit, legyen az fiatal vagy öreg, beteg vagy egészséges. Segít megváltoztatni a hozzáállást és a viselkedést. Fejleszti a koordinációt, az olvasást, az írást, a sportteljesítményt és a művészi képességeket. Megkönnyíti az élelmiszer-érzékenység és a táplálkozási igények, az allergiák és a függőségek felismerését, azáltal, hogy az emberi élet minden összetevőjével foglalkozik, az elmével, a testtel és a szellemmel, s az igények kielégítésével javítja a teljesítményt. A kineziológia népszerűségének részben a sokszínűsége az oka, mert felhasználási lehetőségei szinte végtelenek.
A kineziológia a leggyorsabban növekvő természetgyógyászati rendszer, a huszadik század találmánya és egyre újabb területeket hódít meg.
Szeretnék bejelentkezni kineziológiai kezelésre: Jelentkezem
Szólj hozzá te is a cikkhez!