Blog
Keríts sort a szervezettségre
Mindenki szeretné jobban megszervezni a dolgait, de a legtöbben nem szervezik meg magukat eléggé ehhez. Ránéznek az életükben uralkodó káoszra és azt gondolják, hogy kezdenem kellene ezzel valamit, majd ettől rossz érzésük támad, és inkább letesznek róla.
És itt rejlik a titok, másképp kell hozzáállnod a kérdéshez – és nem egyszerre az egészhez, hanem először csak egy kis darabjához.
Ha ránézel például egy telezsúfolt ruhásszekrényre, mindenekfelett azt kell felismerned, hogy rendteremtéshez előbb még nagyobb káoszt kell teremtened: mindent ki kell rámolnod a szekrényből, majd szétválogatnia ruhákat aszerint, melyiket szeretnéd még megtartani és melyektől fogsz megszabadulni. Végül pedig el kell döntened, milyen rendszer szerint pakolsz vissza, hogy aztán már rendezetten is tarthasd őket.
Ezt mindennel el kell játszanod legyen szó a ruhatáradról, papírmunkáról, barátokról, személyiségjegyekről. El kell tervezned mit akarsz, ki kell rámolnod mindent – káoszteremtés – majd vissza kell pakolnod. Más szóval, kisebb, elvégezhető részfeladatok sorára bonthatod a nagy feladatot. Fontos a megfelelő időzítés is: ha szétszeded a szekrényt, majd el kell menned, hazaérve pedig felfordulás fogad, az csak megőrjíteni fog, de segíteni nem.
Részenként kell tehát elvégezned a feladatot és olyan ütemben, ahogyan azt be tudod illeszteni az életedbe. Biztosíts rá elegendő időt magadnak és döntsd el, hogy végül nagyon jól fogod érezni magad és ezzel nagyban meg is könnyíted a dolgodat. Majd pedig nézz bele abba a világba, ahol a ruhásszekrényed rendezett, a cipőidet is mindig a helyére teszed vissza és döntsd el tetszik e.
Bármilyen rendet is akarsz teremteni az életedben azt előbb neked kell áttanulmányoznod, a teljes folyamatával együtt, majd pedig meg kell állapítanod, hogy az eléréséhez mekkora káoszt kell teremtened és mennyi időre lesz szükséged hozzá. Ha nem gondolod, hogy élveznéd a folyamatot mert közben arra gondolsz, hogy lóghatnál a barátaiddal, vagy lemehetnél a strandra, akkor persze szenvedni fogsz.
Ha azonban lépésekre bontva nézed a feladatot és teszel róla, hogy annál jobban érezd magad, minél közelebb érsz az egyes lépések végéhez, egészen más lesz a helyzet. Először mindent ki kell rámolnod, szétválogatnod, végül pedig el kell tervezned a visszapakolást. Nem elég csak kipakolni mindent , ha aztán fogalmad sincs mit kezdj vele. Ha nem készítesz tudatosan tervet, a tudatodban sem lesz rend. Ha pedig a tudatodban nincs rend, a külvilágban is nehéz lesz rendet teremtened.
Természetesen túltervezni sem érdemes a dolgainkat. Igazából sem a túl, sem az alultervezettség nem jó, ezért mindig reális tervet kell alkotnod. Egy olyan tervet melynek szerves része a saját boldogságod is.
Úgy nézz erre a tervre, hogy valóban vágyj is rá és vonzódj hozzá. Győzödj meg róla, hogy valóban jól fogod érezni magad, amint elkészülsz vele. El kell tervezned továbbá azt is, miként biztosíthatod az újonnan kialakított rend fenntartását a továbbiakban, elkerülve így az újbóli nagy rendrakást. Ha azt hiszed nehéz lesz, nehéz is lesz, ha pedig azt, hogy ez csak a dolgok természetes rendje, akkor könnyű. Javaslom inkább könnyítsd, mint nehezítsd a dolgodat, ha azt tervezed el, hogy nehéz lesz, akkor nehéz is lesz, míg ha gondosan felkészülsz rá és hiszed, hogy könnyen fog menni, akkor könnyen is fog menni.
Rend a lelke mindennek:
- Döntsd el, hogy az életed melyik részét kívánod rendbe szedni, majd gondold végig pontosan, hogyan is tervezed. Biztosíts magadnak elég időt a feladatra.
- Képzeld el magadat, ahogyan mindent kirámolsz, átnézel és szétszortírozol, majd visszapakolsz a tervezett új rendszered szerint. Lásd azt is, hogy élvezed a folyamatot.
- Ténylegesen pakolj is ki mindent, szortírozz majd pakolj vissza az új rend szerint.
- Ütemezd be magadnak az új rendápolását és mindig figyelj arra, hogy óvd és őrizd is ezt.
Szeretnék bejelentkezni kineziológiai kezelésre: Jelentkezem
Szólj hozzá te is a cikkhez!