Blog
Mesélek az izomtesztelésről
Az izomtesztelés a kineziológia tulajdonképpeni alfája és omegája. Lehet, hogy maga a fogalom első hallásra furcsának hangzik, de minél többet gyakoroljuk és minél több tapasztalatot szerzünk vele, annál pontosabb feltárását kínálja a problémáknak, miközben kioldjuk a stresszt és megértjük végre testünk és lelkünk reakcióit.
Miért pont az izom?
Bár a szarkalábak a szemünk körül, a nevetőráncok, a tartásunk, a beszédünk, meg a metakommunikációnk számos jele üzen testünk és lelkünk általános állapotáról, az izomválasz ennél mélyebb rétegek felől érkezik. A túlzott stresszre testünk első reakciója egyfajta energiahiány. Ez a reakció jól érzékelhető az izmainkban, melyek a stressz hatására gyengüléssel, teljes elengedéssel vagy pont ellenkezőleg, ellentartással jeleznek. S ha netán stresszes helyzetekben fogunkat összeszorítva tovább erőlködünk, az újabb sérülést és még több energiavesztést eredményez. Az izom emlékszik. Sok év elteltével is előhívható az izomválasz, amikor egy múltbeli nehéz helyzetre, vagy terhelt időszakra gondolunk. Az izom az egész szervezet energiarendszerével összeköttetésben van, középpontban az aggyal. A kineziológia módszerekkel rákapcsolódhatunk a központi “adatbázisra”, lehívhatjuk az információkat, megtalálhatjuk a hibát és az okokat, s ami a legfontosabb: korrekcióra is képesek vagyunk.
Mire ad választ az izomteszt és mire nem?
Az izomtesztelés alapvetően a stresszel kapcsolatos ügyekre ad választ. Nem tesztelünk olyan kérdéseket, hogy például:
Rosszul érzem magam. Rákos vagyok-e vagy nem?
Megcsalt-e a férjem/feleségem?
Mik lesznek a jövő heti lottószámok?
Terhes vagyok-e?
Férjhez menjek-e Jenőhöz? Feleségül vegyem-e Lujzát?
Amit mi vizsgálunk az legfeljebb az, hogy mekkora stressz kapcsolódik a fenti kérdésekhez.
Mi lehet az izomtesztelésből a kliens haszna?
A legnagyobb ajándék, amit a kineziológiai oldásokból kaphatunk az a testtudatosság: tudatában lehetünk a saját fizikai reakcióinknak: mi az, ami belefér, mi az, ami már nem, vagy legalábbis csak némi pihenő után.
Feltárul a valóság
Kineziológusként a tesztelés során megfigyeljük és érzékeljük tehát, hogyan viselkedik az izom különféle provokációk hatására. Persze provokáció alatt nem azt értjük, hogy a kliensnek epés megjegyzéseket teszünk, de erről kicsit később. Az izomválasz alapján a stresszreakciók segítségével betekintést nyerünk a kimondatlan, eltemetett, rejtett problémákba. A folyamat első lépéseként kapcsolatot teremtünk a klienssel az Egészség háromszögének mindhárom szintjén, onnan direkt információkat szerezve; elhárítjuk az akadályokat, felkészítjük a klienset a további korrekciós munkára, és az energetikai blokkok elhárításával energetikailag kiegyensúlyozzuk a test fizikai szintjét a további szintek harmonizálása céljából.
A pontosságról
Az izomtesztelés nagyon megbízható módszer, ha jól körülhatárolt ügyekre alkalmazzuk. Egy jól végzett tesztelés akár 97% pontossággal is meghatározhatja az ügyhöz kapcsolódó stresszokozókat, energiablokkokat. Speciális módszerek gondoskodnak arról, hogy ellenőrizni tudjuk az izomjelzés tisztaságát, a hozzánk segítségért fordulók energetikai egyensúlyát. Természetesen az izomtesztelés pontossága növekszik a tapasztalattal, ugyanakkor a hibás technika vagy a helytelen értelmezés pontatlanná is tehetik az eredményeket. Bizonyos egészségügyi állapotok vagy fizikai korlátok is befolyásolhatják az izomtesztelés eredményét, például az izomgyengeség, az izomrendszeri betegségek vagy sérülések, illetve a különféle neurológiai problémák; és figyelembe kell vennünk az adott egyén testi és mentális egyensúlyát, valamint érzelmi állapotát is, ami szintén befolyásolhatja az izomválaszt és a következtetéseinket.
De hogyan csalogatjuk elő a nyuszit a kalapból?
Az izomválaszt fizikai, energetikai, érzékszervi, kinetikus, verbális kérdéssel, úgynevezett “challenge”-ek segítségével provokáljuk ki, melynek következtében az izomjelzésváltozás, vagy annak elmaradása ad számunkra kiindulópontot a probléma meghatározásához.
Lássuk a “challenge” néhány típusát!
Fizikai “challenge’: a kliens megérinti az adott korrekció által célzott testterületét, mi pedig tesztelünk – vagy mi érintjük meg a kliens adott testterületét, majd tesztelünk. Továbbfejlesztett változatként a testterület „tartása” is tesztelhető.
Energetikai “challenge”: energetikai „kihívást” intézünk a kliens felé, és a hatást teszteljük, például az energiatér „összezavarásával”.
Érzékszervi “challenge”: vizuális, auditív vagy taktilis „élmény” hatását vizsgáljuk izomteszteléssel.
Kinetikus “challenge”: mozgás és/vagy mozdulat hatásának vizsgálata izomteszteléssel.
Verbális “challenge”: hívószavak hatásának vizsgálata izomteszteléssel.
Alaptrükkök
Az izomtesztelés során direkt kérdéseket intézünk tehát a kliens ,,belső tudásához”, és a feltett kérdéssel kapcsolatban direkt igen/nem válaszokat kapunk.
Fontos, hogy
-a megfelelő tesztelési pozícióval izoláljuk a tesztelni kívánt izmot a többi izomtól,
-a tesztelést gyengéden végezzük,
-koncentráltan legyen jelen, megérezve a pillanatot, amikor az izom „bekattan”,
-ne fárasszuk el az izmot, s ha nem dolgozunk vele, ne tartsuk tesztpozícióban,
-s ha valamilyen oknál fogva nem tudjuk értékelni a tónust, térjünk át a többi izomra és vessük össze a tapasztalatokat!
Ha szeretnéd az izomtesztelés minden szakmai tudnivalóját elsajátítani, gyere el szeptemberi kezdő tanfolyamomra!
Bővebb információ az One Brain tanfolyamról: Jelentkezem
Szólj hozzá te is a cikkhez!