Blog
Mindenki el tudja sajátítani az izomtesztelést?
Ha a gyakori kérdéseket sorba állítanánk gyakoriság szempontjából, a dobogó legfelső csúcsán bizonyára ez a kérdés állna. Előrebocsátom: az izomtesztelést nem érezni kell, hanem megtanulni, és sok gyakorlással finomítani. Se különleges képességet, se ritka adottságot nem igényel – csak nyitottságot és kíváncsiságot. A magabiztosságod és rutinod pedig idővel fel fog épülni.
A tesztelés 3 feltétele a tesztelőnél:
ráhangolódás a tesztelt izomra: merre mozdul? simán megy? akadozik? A tapasztalatot jelezzük vissza a kliensünknek, és hangolódjunk el a félelmünktől, és az önbizalomhiányuktól!
önbizalom: Bízz a tesztelési képességeidben és bízz a kliensben, hogy előbb-utóbb ráérez a megfelelő tartásra.
érdeklődés: a figyelmed a kliensen, és az ő problémáján legyen, hagyj “az ajtó előtt” minden saját gondot, véleményt, elvárást.
A tesztelés 3 feltétele a kliensnél:
ráhangolódás: kliensként is hangolódj az izmodra: figyeld meg, hogyan tart? Mennyire feszül? A helyes érzés a tartásnál az, ha könnyű tartani. Ha nehéz, akkor engedd mozdulni, míg meg nem áll “magától”.
önbizalom: Bízz a folyamatban és magadban, hogy megbirkózól azokkal az ügyekkel, amelyek miatt kineziológushoz fordultál.
érdeklődés: figyelj a tesztelés során előkerülő információkra és fedezd fel, mit tesznek hozzá az ügyedhez? Milyen új nézőpontot adnak? Hogyan változnak az oldás során a testérzeteid, az érzelmeid?
4 dolog, ami elengedhetetlen az izomtesztelés elsajátításához
Test-tudatosság: A megfelelő izomtesztelés elsajátítása fejleszti a test-tudatosságot. Minél magasabb szintre fejlesztjük izomtesztelési tudásunkat, annál magasabb szintű lesz a testi tudatosságunk.
empátia/ ráhangolódás: “1000%-osan” jelen lenni, ott lenni a másik emberrel. Aki agresszív, mentálisan lezárt, erősen egoista, nem fog tudni megtanulni tesztelni.
magabiztosság és szakmai tudás: A megfelelő szakmai képzettség, elhivatottság, belső stabilitás elengedhetetlen az izomtesztelés megfelelő alkalmazásához.
A One Brain (más néven 3in1 Concepts ) kineziológiai ág 4 fontos jellemzője
1. CÉLJA A TEST, A LÉLEK ÉS AZ ELME EGYSÉGÉNEK LÉTREHOZÁSA
De mit is jelent ez pontosan?
Test: itt a fizikai testünkről van szó, ami – bizony valljuk be – sokat szenved attól, hogy elnyomott érzelmeinket neki kell tárolnia. Amikor “túlcsordul”, akkor valamilyen tünettel hívja fel a tudatos szinten elnyomott problémára a figyelmünket. Éppen fizikai testünk támogatását, kiegyensúlyozását szolgálják a minden oldásban elvégzett korrekciók.
Elme: gondolkodásmódunk, “hitrendszerünk”, minták: azonosításukkal és “semlegesítésükkel”, kioldhatjuk a hozzájuk kapcsolódó erős negatív érzéseket, amik a jelenbe átnyúlóan stresszt okoznak számunkra.
Lélek: Mi hisszük, hogy az ember több, mint egy gondolkodni, tanulni képes gépezet. Hisszük, hogy valamilyen spirituális céllal születtünk erre a világra. Amikor a lélek is egyensúlyba kerül, jobban hallhatjuk hívó szavát igaz önvalónknak, megtanulhatunk hallgatni rá, és olyan döntéseket hozni, melyekkel jobban, kiegyensúlyozottabban érezhetjük magunkat a világban.
2. BIZTONSÁGOS
A test-lélek-szellem egyensúlyával dolgozunk. Ennek megteremtésével lesz lehetőségünk új, hatékony viselkedést választani. Amikor egy klienssel dolgozunk, nagyon sok ellenőrző lépést alkalmazunk annak érdekében, hogy meggyőződjünk róla: tesztelőként semmi olyat nem hagytunk figyelmen kívül, ami a számára lényeges. Igyekszünk egyensúlyi állapotban elengedni a hozzánk fordulót, így a legkönnyebb számára megvalósítani azt a célkitűzést, amivel dolgoztunk. Az oldás végén kapott házi feladat is azt a célt szolgálja, hogy kliensünk hosszú távon megőrizhesse jól-létét, és megtapasztalhassa, hogy ő is tehet ezért.
3. GYENGÉD
Amikor gyengéden közeledünk egy problémához, az azt jelenti, hogy nem erőltetünk semmit, nem akarunk görcsösen egy bizonyos eredményt egy bizonyos módon elérni. Megengedjük magunknak, hogy többféle hozzáállást is megvizsgáljunk. Akár még azt is, hogy elengedjük a célunkat és más, számunkra hasznosabb, kellemesebb célok irányába fordítsuk energiáinkat.
Amikor finoman közeledünk az ügyünkhöz, akkor kapcsolatban maradunk vele. Ellenben a gyengédség hiánya a kapcsolódás megszakadásához vezet, ami két következménnyel járhat: vagy egyáltalán nem foglalkozunk tovább az ügyünkkel, vagy csak nagy kínok árán férünk hozzá, újra és újra átélve azokat a fájdalmakat, amelyeket a múltban is átéltünk már.
Tesztelőként a gyengédség azt jelenti, hogy
Nem erőltetek a kliensre megoldásokat és nem adok tanácsot, mert tudom, hogy a tanácsok az én élettapasztalatomból származnak, és csak elválasztanák a kliensemet attól, hogy saját maga találja meg a választ.
Gyengéd érintéssel tesztelek, félreteszem a saját elvárásaimat, amit a kliensem személyéről vagy problémájáról táplálok, és kizátólag az izomválaszára figyelek.
Gyengéden kommunikálok, értő figyelemmel, megadva számára választási lehetőséget, és azt, hogy ő maga egyre jobban értse a problémáját, saját magát és a lehetséges válaszait.
4. KLIENS KÖZPONTÚ, KLIENS ÁLTAL VEZETETT
Az oldások során az izomtesztelést használjuk arra, hogy a folyamat a kliensük számára legmegfelelőbb módon menjen végbe, és hogy minden számára fontos dolgot figyelembe vegyünk. Ebbe beletartozik az is, hogy nem csupán az általa tudatosított információkra szorítkozunk, hanem az izomtesztelés segítségével képesek vagyunk feltárni a tudatalatti tagadásait és elkerüléseit, valamint a testi szint sejtmemóriában rögzült viselkedési mintáit.
Oldás közben tesztelőként 100%-osan a tesztelt személyre figyelünk. Igyekszünk teljességében megérteni az ügyét, azt végig szem előtt tartani, és visszajelzések által segíteni az információk összekapcsolását, a tisztán látást, és az új hozzáállás megtalálását.
Mire kell figyelni a tesztelés során?
életkor: Egészen másként kell tesztelni egy idősebb embert, és egy gyermeket.
fizikai állapot: Egy testépítő, és egy hosszú betegségben legyengült ember izmai egész másként működnek a tesztelés során.
specális fizikai/kémiai/mentális/lelki állapot: Nyilvánvaló, hogy pl. az a kliens, aki nemrég vesztette el szeretett hozzátartozóját egy tragikus balesetben, vagy egy diák, aki megbukott a vizsgán, másként reagál, mint egy átlagos ember.
adott testterület speciális jellegzetessége: Például rossz állapotú nyakizmok, tónustalan testrészek
régi sérülések/kényelmetlen, elgémberítő alvási helyzet/ nehéz tárgyak cipelése/hirtelen, rossz mozdulat, stb.: ezek mind befolyásolják egy adott testterület, izom vagy izomcsoport tesztelhetőségi jellemzőit.
2023. szeptemberében kezdő tanfolyamot indítok – itt találsz róla bővebb információt és itt is tudsz jelentkezni! JELENTKEZEM
Szólj hozzá te is a cikkhez!