Blog
Beragadt érzelmeink elengedés
Életünk során sok érzelmi terhet cipelünk és egyre csak nő ennek a tehernek a súlya. 20, 40, 60+ éve pakoljok ezen érzelmi köveket a képzeletbeli zsákunkba. Képlelj egy egy hátizsákot, amibe életed során egyre több terhet pakolsz, az elején lehet fel sem tűnik, hogy cipeled a zsákod. Ahogy haladsz az életedben előre, csak pakolod ezeket a terheket. Néha érdemes lenne megállni és megvizsgálni ezen érzelmi terheket. Kevesen teszik ezt meg, így csak pakolódnak egymásra és egyre nehezebb ezzel a teherrel haladni. Megnehezítenek bennünket lelkileg, érzelmileg, energetikailag és testileg is.
Azok az emberek, akik sok stressznek vannak kitéve hajlamosak hát- és fejfájásra. A szorongó vagy dühös emberek gyomorpanaszkora. Az egyes testi panaszok gyakran megmutatják milyen és mekkora érzelmi súlyt cipelsz.
Itt az ideje, hogy letedd ezeket a terheket!
1., Engedd át magadon az aktuális érzéseket, ne fojtsd el a feltörő negatív érzéseidet. Engedd, hogy átjárja a tested és ha sírnod kell azt is nyugodtan engedd ki. A sírás oldódás.
2., Az érzelmeid kibeszélése, akár egy barátnővel, de a legjobb egy szakemberrel nagyon felszabadító.
Mutatok egy módszert, ami segíthet neked:
1. Helyezkedj el kényelmesen, hunyd be a szemed. Tedd az egyik kezed a homlokodra, a másikat a kisagy területére (a tarkód feletti rész). Ez az ún. Homlok/Tarkó tartás.
2., Először is azonosítsd be az érzést. Kérdezd meg magadtól: Mi is ez az érzés, amit most érzek?
Pl., harag, düh, félelem, bánat, szomorúság, sértődöttség, közömbösség, feszültség, jelentéktelenség érzése…
3., Keresd meg a testedben ezt az érzést. Kérdezd meg magadtól: Hol érzem ezt az érzést? Testérzet szintjén hol jelenik meg a testemben? A testem melyik részén? Milyen a színe? Milyen a formája, alakja?
Pl. Gombóc a torkomban. Vörös izzó ézés a mellkasomban.
4., Azonosítsd be egy skálán 1-10 között milyen erős ez az érzés.
1. a leggyengébb, 10. a legerősebb.
5., Ezt követően engedd ezt az érzést, hogy felhozzon benned mindent, ami még ide kapcsolódik.
6., Képzeld el most azt a pozitív érzést vagy érzéseket, amiket szeretnél érezni az előző negatív érzés helyett. Mi az, amire vágysz?
Pl. önbizalom, bátorság, öröm, hajlandóság, lekesedés, elfogadás, megbecsültség….
7. Addig fókuszálj a pozitív érzésre, amíg át nem alakítottad a negatív érzést pozitívvá.
8., Ha úgy érzed nem tudsz a vágyott érzésre fókuszálni. Kérdezd meg magadtól: Mit vagyok hajlandó megtenni annak érdekében, hogy a vágyott érzéshez kapcsolódjak?
9., Most újra nézd meg a skálán 1-10 között milyen érzés az előző 1. pontban beazonosított érzés.
10., Ha még azt érzed elég erős, akkor addig végezd a pozitív érzés vizualizációját, amíg teljesen át nem alakul.
Ne az elfojtás, az érzelmek szőnyeg alá seprére legyen a megoldás, hanem az, hogy szembe nézel az érzéseiddel, megvizsgálod minden oldalról, elfogadod. Megkérdezed magadtól: “Mi is az, amire valójában vágyok?” Ennek a vágyott állapotnak az eléréséhez a te hajlandóságodra van szükség. Te vagy az egyetlen, aki tud változtatni az érzésein. Kérdezd meg magadról: “Mire vagyok hajlandó ennek a vágyott állapotnak az eléréséhez?”
Mindenkinek nagyon jó áthangolódást kívánok!
A fenti gyakorlat nem helyettesíti a képzett szakember munkáját. Ha úgy érzed egyedül nem megy, inkább keress fel egy képzett kineziológust, aki segít ezen érzelmi kövek feltérképezésében és letételében.
Szeretnék bejelentkezni kineziológiai kezelésre: Jelentkezem
Szólj hozzá te is a cikkhez!